Nejnovější příspěvky:

Varhanní koncert Martina Kubáta

V kostele Nanebevzetí Panny Marie proběhne další ze série podzimních varhanních koncertů. Tentokrát do Havlíčkova Brodu zavítá varhaník Martin Kubát, který si pro příznivce vážné hudby připravil skladby Maxe Regera a Petra Ebena. Koncert začne v neděli 6. listopadu v 16.00.

Havlíčkův Brod navštíví královéhradecký organolog

Václav Uhlíř zavítá do kostela Nanebevzetí Panny Marie v neděli 23. října. Spolu se sopranistkou Ivetou Horáčkovou si připravili skladby od G. F. Händela, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, L. Boëlmanna, A. Dvořáka i autorské skladby Václava Uhlíře. Koncert začne v 16.00.

Benefiční koncert

Římskokatolická farnost Havlíčkův Brod a přátelé varhan a liturgické hudby srdečně zvou na benefiční koncert, který se koná v neděli 9. října v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Zazní na něm skladby nejenom pro varhany od J.S. Bacha, Césara Francka a dalších, ale také několik méně známých žalmů a liturgických zpěvů. Koncert začne v 16.00, hrát budou brodští varhaníci a jejich hosté….

Vzpomínka na varhaníka Rudolfa Myšku

Dne 13. února 2016 zemřel náhle před dovršením 90 let věku pan Rudolf Myška, dlouholetý varhaník gymnaziálního a děkanského kostela v Havlíčkově Brodě. Narodil se 1. května 1926 v Hradci Králové. Do Havlíčkova (tehdy Německého) Brodu přišel v 10 letech, kdy jeho otec, železniční inženýr, zde získal zaměstnání. Pan inženýr ovládal hru na varhany a již v Hradci Králové hrál v kostele…